A MICE képzések „vázlata”- A vállalkozás alapjai:
9. – 10. fejezet : A helyszín – Tulajdonosi szerkezet
Ez a cikksorozat Neked szól, ha szeretnéd tudni, hogy mit adhat, miről olvashatsz A vállalkozás alapjai című jegyzetben. A fejezetek bevezető és összefoglaló részeit csokorba szedtük, hogy könnyebben tudj dönteni a könyvben olvasható tartalom fontosságáról, hasznosságáról. A könyv kétnyelvű magyar- angol, mely az etikus vállalkozás és vezetés alapismeretei mellett az angol üzleti nyelv használatához is nagy segítséget nyújt.
9. fejezet
Hogy a vállalkozó mely helyszínen indítsa el vállalkozását, az egy fontos kérdés, mely elemzést és megfontolt döntést követel. Először is, a vállalkozónak át kell gondolnia, hogy mi a legfontosabb szempont: egy konkrét helyszín, az üzleti környezet, vagy más, környezeti tényezők. Amint kialakította személyes szempontjait, fel kell ismernie, hogy a helyszínnek kritikus szerepe van a vállalkozás sikerében. A végleges helyszín meghatározását legjobb egy tág értelemben vett környék kiválasztásával kezdeni, majd lépésről lépésre szűkítve a lehetőségeket eljutunk a végső helyszínhez.
10. fejezet
Ebben a fejezetben a tulajdonosi szerkezet, azaz a jogi cégformák témáját járjuk körbe. Hogy milyen jogi formát ölt cége, azt a vállalkozó dönti el a saját szempontjai és igényei alapján. Nem létezik egyetlen legjobb megoldás. Mielőtt vállalkozásába kezdene, a vállalkozónak át kell tekintenie és meg kell ismernie a különböző lehetséges cégformák vonatkozásait. A leggyakoribb és legalapvetőbb társasági formák az egyéni vállalkozás, a betéti társaság, a korlátolt felelősségű társaság, és a részvénytársaság. Ezek mindegyikének megvannak az előnyei és a hátrányai.
A válasz rajtad és elképzeléseiden múlik. Mielőtt eldöntenéd, hogy milyen formában indítsd el vállalkozásodat, az alábbiakat javasoljuk fontolóra venni:
Szeretnél teljes önállóságot a döntések meghozatalában?
Szeretnéd Te kontrollálni a dolgokat, és hogy ne kelljen mások kérdéseire válaszolnod?
Úgy gondolod, hogy könnyen kijössz másokkal?
Szeretsz másokkal együtt dolgozni problémák megoldásán?
Vannak olyan személyes tulajdonaid, melyeket védeni szeretnél?
Úgy gondolod, hogy vállalkozásod bővülni fog?
Tisztában vagy vele, hogy a tulajdoni formától miként függ adózási kötelességed?
Megvannak a képességeid, hogy vállalkozást vezess?
Szükséged van befektetőkre, hogy elindítsd a vállalkozást?
Szeretnél minden profitot megtartani?
Megvan hozzá a kitartásod, hogy végig dolgozd a cég teljes nyitvatartási idejét?
Szeretnéd a családodat is bevonni az üzletbe?
Szeretnéd majd átadni a vállalkozást a gyerekeidnek?
Ismerve magadat és a jogi formák előnyeit és hátrányait, jobban el tudod dönteni, hogy mi illik leginkább hozzád és elképzeléseidhez.
Elérhető:
A vállalkozás alapjai – Entrepreneurship: Foundations
Következő cikkek:
5. A franchise vonzó üzleti alternatívát kínálhatnak a vállalkozóknak
6. Az alkalmazotti viszony kulcsszerepet játszik a vállalkozás összteljesítményében
7. Tőke, számvitel, cash flow
8. Stratégiai gondolkodás és tervezés
Korábbi cikkek a könyvből: